اخبار

تعویق مسابقات جهانی موتور کراس در جزیره کیش

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری از تعویق برگزاری مسابقات جهانی موتورکراس در جزیره کیش خبر داد و گفت: این رقابتها که قرار بود سال ۲۰۱۶ در ایران برگزار شود به سال ۲۰۱۷ موکول شد.

مهدی مبینی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: از زمانی که به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شدم همه مسائل را پرسیدم و در این مورد به صورت ویژه وارد شدم. بحث میزبانی ایران برای مسابقات جهانی موتورکراس در کیش به زمان ریاست قبلی فدراسیون (حمیدرضا مهرعلی) برمی گردد که آن زمان رایزنی‌ها صورت گرفت و حتی نایب رئیس فدراسیون آسیایی و نماینده جهانی هم بازدیدی را از جزیره کیش داشتند و صحبتهایی را انجام دادند.

وی افزود: در آن زمان توافق شد که پیست موتورسواری جزیره کیش با همکاری فدراسیون اتومبیلرانی ایران و فدراسیون جهانی تکمیل شود و هزینه این کار به صورت مساوی ۵۰ درصد از سوی طرفین تامین شود.

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری با اشاره به اینکه قرار بود آن زمان مبلغی حدود ۶۵۰ هزار یورو از سوی ایران به فدراسیون جهانی پرداخت شود تا این رقابتها در جزیره کیش انجام شود گفت: قرار بود این کارها بعد از تکمیل پیست صورت پذیرد اما به خاطر شرایط انتخابات ریاست فدراسیون و تامین نشدن منابع مالی این برنامه یکسال به تعویق افتاد. این رقابتها قرار بود اسفند ۹۴ (ابتدای سال ۲۰۱۶) برگزار شود اما با این شرایط یکسال به تعویق افتاد و قرار است در سال ۲۰۱۷ در ایران برگزار شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نامه نگاری های مربوط به تعویق زمان برگزاری رقابتها و مسائل مالی به فدراسیون جهانی اعلام شده است، گفت: این کارها در زمان سرپرستی آقای صیدانلو در فدراسیون انجام شده بود و در آن زمان هم جلسات زیادی بین سرپرست فدراسیون و مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این رابطه برگزار شد.

مبینی ادامه داد: مسابقات جهانی موتورکراس در ۲۲ راند برگزار می شود که قرار بود یک راند از این رقابتها در ایران برگزار شود که به سال بعد موکول شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این رقابتها به خاطر آن ۶۵۰ هزار یورو و شرایط مالی فدراسیون به تعویق افتاد یا دلایل دیگری هم داشت؟ گفت: درست است که فدراسیون باید آن پول را برای گرفتن میزبانی به فدراسیون جهانی می‌پرداخت اما قطعا میزبانی رقابتها کمک مالی خوبی به فدراسیون می کرد چرا که فدراسیون جهانی حامیان مالی خاصی دارد که از طریق آنها می شد این پول پرداختی را جبران کرد و پولی هم برای فدراسیون جذب کرد.

سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری با تاکید براینکه مشکل خاصی برای برگزاری مسابقات موتورکراس جهانی در سال آینده وجود ندارد گفت: هماهنگی های این مسابقات انجام شده و این رقابتها در سال ۲۰۱۷ به نام ایران رزرو شده است.

به گزارش ایسنا، لوئیچی زومپتی نماینده فدراسیون جهانی FIM دو سال قبل از پیست های کراس آزادی، پرند و جزیره کیش برای میزبانی فینال مسابقات جهانی موتور کراس بازدید کرد که در نهایت قرارشد یک دوره این رقابتها در ایران برگزار شود.

ریاست منطقه آزاد کیش آن زمان ضمن حمایت از برگزاری این مسابقات در منطقه آزاد کیش عنوان کرد: حضور بیش از ۶۰ تیم از کشورهای جهانی شامل ۱۵۰۰ نفر ورزشکار و همراه در این مسابقات جذاب، فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری در ایران فراهم خواهد کرد.

سوزوکی نامی که تداعی کننده دهه ۷۰ و موفقیت یک موتور سیکلت است که همه ما آن را سوزوکی ۱۰۰۰ صدا می زنیم اما خب نام اصلی اش SUZUKI GS 1000 است که در زمان تولیدش بسیار سر و صدا کرد و تا به حال هم این روند ادامه داشته است و حالا با اینکه تولید نمی شود اما با قیمت های بالا معامله می شود، کمپانی سوزوکی به همین دلایل بود که مدلی را طراحی و تولید کرد تا یادآور اسطوره مثال زدنی دهه ۷۰ خود شود و آنجا بود که پایه ریزی طراحی GSX 1400 صورت گرفت موتور سیکلتی که با تصمیمی بسیار هوشمندانه طراحی و ساخته شد درست زمانی که موتور سیکلت های کمپانی ها به سمت طراحی های مدرن پیش می رفتند سوزوکی در سال ۲۰۰۱ این کار را کرد و با چهره ای کلاسیک و سیستم فنی جدید و قدرت بالا این موتور سیکلت را روانه بازار کرد.

این موتور سیکلت از سال ۲۰۰۱ تولیدش شروع شد و تا سال ۲۰۰۷ به تولید رسید و تقریبا سیاست هایی در طراحی و تولید آن صورت گرفته شد که قبل از آن در مدل پر آوازه Bandit دیده شده بود، واضح تر بگوییم مسئولان کمپانی برای تولید کردن مدلی موفق ضعف های گذشته را گرفتند و دو مدل از موتور سیکلت های خیابانی معروفشان را زیر ذره بین قرار دادند تا اینکه این موتور سکلت پدید آمد، این موتور سیکلت برای آسیا و اروپا تولید شد و در آمریکا و کانادا اصلا به طور رسمی فروخته نشده است اما خب ژورنالیست های متخصص در زمینه موتور سیکلت در نشریات مرتبط با موتور سیکلت بسیار از این مدل تعریف و تمجید کرده اند و بالطبع هرکدام از این مسائل در فروش بسیار بالای این موتور سیکلت تاثیر بسزایی داشته است.

از دیگر نکات مهم و مرتبط با این موتور سیکلت قدرت بالا و سواری با کیفیت آن می باشد، صاحب نظران امتیازات زیادی را به چهره کلاسیک این موتور سیکلت دادند چراکه کاملا اصالت این موتور سیکلت را به رخ می کشد حتی در رنگ بندی های آن این موضوع دیده می شود، جالب توجه است که این موتور سیکل در ایران هم طرفداران بسیاری دارد چراکه علاوه بر چهره ساده ای که داراست از قدرت و شتاب بسیار بالا و سواری نرمی برخوردار است، همه این موارد در کنار ایمنی که برای سوزوکی ۱۴۰۰ از سوی کمپانی در نظر گرفته است یک سواری با کیفیت و بدون نقص برای مشکل پسندان حتی به ارمغان می آورد.

نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن