اخبار

بهترین جنگنده خیابانی

نکته که در مورد این انتخاب وجود دارد این است که همیشه بهترین جنگنده‌های خیابانی، بهترین بالارده‌های خیابانی نیز محسوب می‌شوند چرا که همیشه حجم انجین بالا و قابل‌توجهی دارند.

دومین نماینده کمپانی اتریشی کی‌تی‌ام در لیست بهترین‌های سال ۲۰۱۵ در طبقه‌بندی استریت فایترها جا می‌گیرد. کی‌تی‌ام سوپر دوک ۱۲۹۰ آر یک استریت فایتر جذاب و زیباست که باتوجه به وزن سبک و انجین قدرتمندی که دارد از شتاب و سرعت فوق‌العاده‌ای هم بهره می‌برد

تجربه هفت ساله کی‌تی‌ام در تولید موتورسیکلت‌های خیابانی شاید روی کاغذ عدد خیلی بزرگی محسوب نشود اما در عمل از همان سال اول (۲۰۱۰) موتورسیکلت‌های این کمپانی توجه‌ها را به خود جلب کردند و تحسین تمام کارشناسان را برانگیختند و صد البته که این کیفیت عالی را مدیون تجربه مهندسان کمپانی کی‌تی‌ام هستند؛ مهندسانی که محصولات تولیدی‌شان سال‌های سال پرچم‌دار موتورسیکلت‌های آف‌رود بودند و عناوین مختلفی را از آن خود کرده‌اند.

کی‌تی‌ام سوپر دوک ۱۲۹۰ آر هم از دایره این کیفیت خارج نیست، این موتورسیکلت دلربا با قدرت ۱۷۷ اسب بخاری که حاصل کار انجین دو سیلندر ۱۳۰۱ سی‌سی است، هر موتورسیکلت مدعی را به گوشه رینگ برده و به مبارزه می‌طلبد. یکی از نکاتی که همیشه در مورد موتورسیکلت‌های کی‌تی‌ام جلب‌توجه می‌کند وزن سبک آنهاست؛ کمی عجیب است که یک انجین با چنین حجمی در کنار کلی دم‌ودستگاه دیگر تنها ۱۸۹ کیلوگرم وزن دارد، وزن سبکی که به‌خودی‌خود می‌تواند سرعت بالایی را پدید بیاورد.

مهم‌ترین مشخصات کی‌تی‌ام سوپر دوک ۱۲۹۰ آر:

انجین دو سیلندر V شکل با زاویه ۷۵ درجه و به حجم ۱۳۰۱ سی‌سی

.آب‌خنک.

حداکثر قدرت: ۱۷۷ اسب بخار

.حداکثر گشتاور: ۱۴۴ نیوتن متر

.حداکثر سرعت: ۲۴۰ کیلومتر در ساعت.

نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن